Kolejarze u ks. Arcybiskupa

Title
Przejdź do treści

Kolejarze u ks. Arcybiskupa

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Redaktor · 13 Styczeń 2024
13 stycznia 2024 r. odbyło się spotkanie opłatkowe kolejarzy z ks. Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Pierwszą część uroczystości stanowiła Msza św. w kaplicy Domu Arcybiskupów Krakowskich, której przewodniczył ks. Grzegorz Szewczyk, duszpasterz kolejarzy Archidiecezji Krakowskiej.
Dzisiaj modlimy się za kolejarzy, by Matka Najświętsza strzegła od wszelkich niebezpieczeństw. Zawierzamy pracę naszych braci kolejarzy Matce Bożej, by strzegła od nieszczęść, wypadków i by pomagała w rozwoju tej bardzo ważnej dziedziny w naszym kraju, czyli służby drugiemu człowiekowi – mówił ks. Grzegorz Szewczyk życząc kolejarzom radości z ich pracy na rzecz społeczeństwa i ojczyzny.
Po Mszy św. odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe z abp. Markiem Jędraszewskim.
Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich składając świąteczne i noworoczne życzenia arcybiskupowi podziękowali mu za jego posługę formacyjną i duszpasterską.
Przedstawiciele „Solidarności” przekazali metropolicie figurkę swojej patronki – św. Katarzyny. Życzyli arcybiskupowi sił w „odważnym głoszeniu prawdy”.
Metropolita krakowski podziękował kolejarzom za ich służbę na rzecz narodu i państwa polskiego. Życzył, aby etos polskiego kolejarza ciągle się podnosił po latach zaniedbania. Życzył także, aby rozwijały się polskie koleje wracając do swojej niegdysiejszej świetności. Zachęcał, aby nie zapominać o Bogu, bo bez Niego nie da się niczego zbudować. Tylko budowanie na fundamencie, którym jest Chrystus, sprawia, że żadne zawieruchy dziejowe nie są w stanie obalić takiego domu.


2024. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści