„Precz z Zielonym Ładem”

Title
Przejdź do treści

„Precz z Zielonym Ładem”

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Redaktor · 25 Kwiecień 2024
Zielony Ład to ideologia wymyślona przez środowiska lewackie, które pod hasłami ochrony Ziemi stała się priorytetem dla rządzących Unią  Europejską. Idą za tym wiele, wręcz patologicznych regulacji prawnych, zakazów bądź nakazów. Wszystko to fundamentalnie zmierza do ograniczenia, a w perspektywie utratę suwerenności przez Polskę (... to ma być terytorium w UE zamieszkałe przez ludność narodowości polskiej!).
Zielony ład prowadzi do drastycznych ograniczeń lub likwidacji niektórych gałęzi przemysłowych, całych branż, jak choćby górnictwo, hutnictwo, przemysł chemiczny oraz rolnictwo. Negatywnie  wpłynie na rynek pracy powodując zwolnienia z likwidowanych i upadających zakładów.
Chodzi o to aby osłabić Polską gospodarkę, która poprzez rozwój zagraża potentatom europejskim. Poprzez wzrost kosztów produkcji stanie się ona niekonkurencyjna z innymi, na czym stracimy jako państwo.
Zakaz wykorzystania paliw kopalnianych uderzy we wszystkich. Dla każdego z nas to zwiększone koszty utrzymania. Wzrost cen prądu, gazu a co za tym wzrost cen podstawowych artykułów w tym żywności. Do tego dojdą kosztowne wymogi narzucane przez UE, np. tzw. dyrektywa budynkowa (nakaz termoizolacji).
Dlatego „Solidarność” 10 maja organizuje manifestację w Warszawie pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem”, domagając się także referendum w tej sprawie.
– Czy jest Pani/Pan za zobowiązaniem Prezydenta RP, Parlamentu RP, Rządu RP do odrzucenia przez Polskę polityki klimatycznej UE w obecnym kształcie zawartej w Europejskim Zielonym Ładzie? – tak brzmi pytanie, które „Solidarność” chce postawić Polakom w referendum ogólnokrajowym. Zbiórka podpisów rozpocznie się 10 maja, kiedy Solidarność organizuje w Warszawie wielką demonstrację przeciwko polityce klimatycznej UE. Przewodniczący Piotr Duda zaprasza na protest wszystkich, którzy „czują, że niedługo dosięgnie ich kosa związana z Zielonym Ładem”.2024. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści